Dzień pluszowego misia

Dnia 25 listopada wspólnie z dziećmi świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy wiemy, iż miś to najlepszy przyjaciel małych i dużych dzieci, każdy przedszkolak przyniósł ze sobą ulubionego misia.

Grupa maluszków i starszaków przedstawiała nam swoje misie, podając ich imiona i brała z nimi udział w zabawach. Na początku odgadywały zagadki o słynnych misiach bajkowych: Kubusiu Puchatku, Gumisiach, misiu Coralgolu, misiu Yoggi oraz misiu Uszatku.

Następnie śpiewaliśmy i słuchaliśmy piosenek o misiach, układaliśmy w zespołach „misiowe puzzle”. Kolejnym punktem w świętowaniu były zabawy ruchowe do piosenek „Bury Miś”, „Stary Niedźwiedź” oraz pokonywanie z misiem przeszkód.

Na koniec kilkoro dzieci miało za zadanie jak najszybciej zjeść przysmak wszystkich misiów, zwłaszcza Kubusia Puchatka- MIÓD. Przedszkolaki podeszły do zadania bardzo poważnie i wynik był równany.

Uśmiechom i radości nie było końca. Na koniec świętowania dzieci w swoich grupach wykonywały ciekawe prace plastyczne.