Teatrzyk lalek pt. „Magiczne słowo”

Dnia 6 listopada gościliśmy w przedszkolu aktorów z teatru lalek BAJKA z Nowego Sącza. Zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. „Magiczne słowo”. Główna bohaterka Lenka była bardzo kapryśną i znudzoną dziewczynką, która nie słuchała swojej mamy. Pewnego dnia pokłóciła się z nią oraz swoją siostrą Olgą i uciekła z domu. Podczas swojej wędrówki po lesie napotkała Czarodzieja, Lisiczkę Rudziszkę, Zajączka, Niedźwiedzice oraz Osiołka. Wszyscy bohaterowie służyli jej radą pogodzenia się z rodziną i pomocą, jednak nie taką o jakiej myślała główna bohaterka. Po kilku przygodach, zrozumiała swoje postępowanie, wróciła do domu i przeprosiła mamę i pogodziła się z siostrą.

Dzieci były niezwykle zainteresowane całym przedstawieniem. Po przedstawieniu wraz z aktorami odbyła się rozmowa na temat zachowania Lenki. Przedszkolaki małe i duże zrozumiały, że należy używać słowa przepraszam i nie warto obrażać się i kłócić z błahych powodów.

Autor Katarzyna Śleziak


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast