Nietypowy gość w przedszkolu

Dzieci  miały  niespotykanego  na  co  dzień  w  przedszkolu gościa.  Był to pies  imieniem  Florka wraz ze  swoją  właścicielką  z  Bielskiej Szkoły  dla  psa.  Celem tego spotkania było  poznanie  sposobów  prawidłowego  zachowania  się  wobec  obcych  psów.

Od tej  pory  wiedzą  jak  przywitać  się  z  psem,  ale  także, że nie wolno  bawić się  samemu  z  psem,  można  to  uczynić tylko  w  obecności  osób  dorosłych.  Dzieci  poznały 4  zasady  zachowania  się  w  obecności  psa:

1. Nie krzyczymy.
  2. Nie biegamy.
  3. Nie płaczemy.
  4. Nie patrzymy w  oczy.

Pani  trenerka  pokazała  wszystkim  dzieciom  bezpieczne  pozycje  tzw. „drzewo” oraz  „żółw”, które  należy  przyjąć podczas  ewentualnego  ataku czy  skoczenia  na  nas psa.

Na  zakończenie  każdy  przedszkolak  otrzymał  pamiątkowy  dyplom  za  aktywne  uczestnictwo  w  warsztatach.