Dzień marchewki

Gotowe witaminy chętnie połykamy a, o dobrodziejstwie marchewki – często zapominamy” Przedszkolacy nie zapomnieli. W czwartek 31 marca w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Marchewki”, czyli jej urodziny a może święto, jak zwał – tak zwał. Ale, no właśnie, ale zacznijmy od początku… Od wczesnego ranka w sali robiło się coraz bardziej pomarańczowo, a to za sprawą naszych pomarańczowych ubrań.

Tak się wystroiliśmy na cześć „marchewki”.! Mieliśmy jeszcze wiele atrakcji: były piosenki o marchewce, zabawy na dużej sali starszaków która również ustrojona była marchewkami .Było to podsumowanie zdobytych wiadomości i jednocześnie zachęcenie dzieci do jedzenia warzyw i owoców.  Nasze zajęcia rozpoczęły się zabawą przy piosence „Urodziny Marchewki”. Został odczytany list od Marchewki oraz Zająca Szaraczka który przygotował dla nas wiele zadań np. poszukiwanie marchewek w sali. Przedszkolaki podzielone na dwa zespoły sprawdzały również zdobytą wiedzę w konkursie „Marchewkowy quiz”, „Ukryte obrazki” „Jaki to owoc czy warzywo”, oraz sprawnościowym – zjadanie marchewki „na sznurku”. Nasze posiłki były również urozmaicone marchewkowymi dodatkami: surowa marchewka, marchewka z kurczakiem oraz sok marchewkowy. Pychotka!  Na podsumowanie naszego dnia, w swoich grupach wykonaliśmy „marchewkowego przyjaciela”. Ten dzisiejszy dzień dostarczył nam nie tylko licznych atrakcji, ale co najważniejsze poznaliśmy bogactwo tego bardzo rozpowszechnionego warzywa.

Przedszkolaku! Chcesz być mądry i wielki , pij sok z surowej marchewki” Zachęcamy wszystkich do picia soku i chrupania marchewki. Samo zdrowie!!!

Autor: Renata Babicka


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast