Konkurs recytatorski „Poeci Dzieciom”

Przedszkole nr 1 w Ciścu jako organizator, miało zaszczyt gościć w swoich skromnych progach dzieci z wszystkich przedszkoli z naszej gminy na konkursie recytatorskim pt. „Poeci dzieciom”. Oczywiści przedszkolaki pod okiem swoich nauczycieli dopisali i w konkursie wzięło udział aż 29 dzieci.

Uczestnicy prezentowali się w przeróżnych wierszach polskich poetów, wykazując się bardzo dobrą znajomością utworów, pięknymi strojami jak również umiejętnościami recytatorskimi. Jury w składzie: Pan Leon Figura, Pani Lucyna Zaczkowska oraz Pani Helena Śleziak; mieli bardzo trudne zadanie, aby wyłonić z dwóch kategorii : 3-4 latków oraz 5-6 latków najlepszych uczestników, ponieważ wszyscy zaprezentowali się znakomicie.

Po dość burzliwych obradach jury przedstawiło wyniki konkursu:

W kategorii dzieci młodszych 3-4 latków:

1 miejsce Zofia Zeman

2.miejsce  Natalia Motyka

3 miejsce Karolina Kupczak

3 miejsce Aleksandra Mikusek

W kategorii dzieci starszych 5-6 latków:

1 miejsce Ksawery Adamczyk

2 miejsce Filip Gliszczyński

3 miejsce Jakub Motyka i Błażej Skolarz

Oczywiście gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy  tak pięknie prezentowali swoje umiejętności i zdolności na konkursie oraz nauczycielom, którzy to przygotowali swoich przedszkolaków.

Konkurs nie mógłby się odbyć, gdyby nie sponsorzy, którzy bezinteresownie wsparli tak szczytny cel i pomogli nam w zasponsorowaniu nagród i upominków dla wszystkich uczestników, a są to:

• Hurtownia warzyw i owoców Czech&Czech- Państwu  Dorocie i Dominikowi Czech
  • Właścicielowi warsztatu samochodowego – Panu Janowi Babickiemu
  • Właścicielom Pizzerii „Przystanek”   – Państwu Agnieszce i Janowi Woźniak
  • Właścicielom Centrum Ogrodniczo-Kwiatowego  „Skalniak” Państwu Annie i Marcinowi Pawula.

Autor: Ewa Figura