Przedszkolaki z wizytą w szkole

Nasze przedszkolaki zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej w Ciścu by wspólnie z uczniami tej szkoły, a naszymi absolwentami  świętować obchody z okazji Dnia Ziemi. Zostaliśmy bardzo miło powitani przez panią dyrektor szkoły, nauczycieli  oraz wszystkich uczniów, którzy to jeszcze nie dawno byli naszymi przedszkolakami.

Dzieci wzięły udział w uroczystym apelu, na którym prezentowały się dzieci z wszystkich klas. Mogliśmy zobaczyć przedstawienie pantomimiczne pt. „Czerwony Kapturek”, tańce motyli, zwierząt leśnych oraz dzieci z mopami, ponadto wysłuchaliśmy wielu piosenki i wierszy o tematyce ekologicznej.

Było to bardzo miłe spotkanie i prócz tego, iż dzieci bardzo dużo się mogły dowiedzieć i nauczyć, poprzez taką współpracę wielu przedszkolakom będzie łatwiej we wrześniu przekroczyć progi szkoły.

„Ziemię mamy tylko jedną

Więc szanujmy Ją,

Bo cóż z nami stanie się,

Gdy zniszczymy własny dom”