Spotkanie ze Strażakami z Ciśca

Każdy  chłopiec zwłaszcza w przedszkolu marzy, aby zostać strażakiem. Na początku maja spotkaliśmy  się  ze strażakami z OSP w Ciścu. Panowie opowiedzieli dzieciom o tym jak wygląda praca strażaka oraz czym się zajmują. Następnie zaprezentowano  naszym wychowankom sprzęt strażacki, strój roboczy, a  na koniec wnętrze  wozu strażackiego.

Pod koniec spotkania, każdy przedszkolak mógł stać się na chwilę prawdziwym strażakiem, w trakcie trzymania węża strażackiego, którym mieli za zadanie trafić w pachołek postawiony na asfalcie.  Uśmiechy nie znikały z twarzy przedszkolaków.

Część dzieci z naszego przedszkola, zwłaszcza z grupy 5-6-latków uczęszcza na spotkania ze strażakami, na których uczą się zasad bezpieczeństwa a także zasad zachowania się podczas pożarów.

Serdecznie dziękujemy naszym dzielnym strażakom, za to, że zawsze możemy na nich liczyć i chronią nas przed niebezpieczeństwem powodziowym oraz pożarowymi. Życzymy im bezpiecznych wyjazdów na akcje  ratunkowe.