Pasowanie na „Rycerza książki”

Dnia 21 czerwca  nasze dzielne  przedszkolaki już po raz ostatni zebrały  się  w  Bibliotece  Środowiskowej w  Ciścu  na  spotkaniu  z  P.  Helenką, na  którym  dzieci zostały pasowane na „Książkowego Rycerza” . Nie było to wcale takie łatwe, ponieważ nasi wychowankowie musieli pokonać pewne zdania.

Na początku Pani Helenka przeczytała dzieciom bajkę  pt.   „Zaczarowana książeczka”, do której zadawała pytania,  wyjaśniła kim jest rycerz, giermek oraz  oceniano zachowanie bohaterów  z bajki.  Kolejnym  punktem naszego spotkania było tworzenie przez dzieci prac na konkurs przedszkolny pt „Ulubiona postać z bajki”.  Wychowankowie chętnie i ochoczo przystąpili do rysowania. Na koniec została wykonana wystawa z prac dzieci, które będą mogli podziwiać rodzice oraz mieszkańcy naszej miejscowości. Wszystkim przedszkolakom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za włożony trud w wykonanie pracy konkursowej.

Kolejnymi zadaniami  do wykonania (jak na prawdziwych rycerzy przystało) było: przejście przez tunel, trafianie łukiem do  tarczy, rzucanie krążkiem na „smoczą jamę” oraz przechodzenie „smoczej jamy”. Przedszkolaki były bardzo dzielne, i żadne z zadań nie było im straszne.  Na zakończenie  pasowano dzieci najgrubszą książką w Bibliotece.  „Książkowi Rycerze” przyrzekali: kochać książki i nie niszczyć ich, a na pamiątkę zostały  im wręczone zakładki do książki.

Serdecznie dziękujemy Pani Helence, za poświęcony czas, wspaniałą zabawę, ale przede wszystkim za dostarczanie nam nowych wiadomości o książkach, sztuce ludowej  i innych wielu ciekawych tematach.

 

Autor: Katarzyna Śleziak


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast