Z Akademią Aquafresh dbamy o zdrowe zęby naszych dzieci

„Szczotka, pasta, kubek ciepła woda,
tak się zaczyna wielka przygoda,
myję zęby, bo wiem dobrze o tym,
kto ich nie myje, ten ma kłopoty.
Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć”

Biorąc udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” nasze przedszkolaki uczyły się prawidłowego mycia zębów. Wraz z bohaterami kampanii; Lilly, Billy i Milky, dzieci poznały skąd się biorą zęby, zasady dbania o nie, dlaczego należy chodzić do lekarza- dentysty, co należy jeść, by mieć zdrowe zęby. Profilaktyka oraz uczenie od najmłodszych lat prawidłowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej jest sukcesem w walce z próchnicą. Dlatego nasze przedszkolaki aktywnie uczestnicząc w projekcie, myją po posiłku zęby, ponadto wykonały pracę konkursową pt. „Uśmiech dziecka”, która jest do obejrzenia w korytarzu przedszkola.

Mamy nadzieję, że podejmowanie tego typu zadań i działań korzystnie wpłynie na zdrowie dzieci i skutecznie zachęci je do systematycznego dbania o higienę jamy ustnej.

Autor: Ewa Figura


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast