Konkurs pieśni patriotycznej

23.11. 2016r odbył się XVII przegląd pieśni patriotycznej, nasze przedszkole już od kilku lat bierze czynny udział w tym konkursie. W tym roku udział wzięły dwa zespoły w składzie: z grupy młodszej Maria Mrowiec, Nikola Biegun, Michał Biegun, Martyna Szczotka z repertuarem; „Serce w plecaku”, „Czterolatek kraj swój zna” pod kierunkiem pani Ewy Figury z grupy starszej wystąpili:

Julia Gołuch, Lidia Cecotka, Dominik Pilarz z repertuarem „Jestem Polakiem”, „Marsz Pierwszego Korpusu – Spoza gór i rzek” pod kierunkiem pani Renaty Babickiej. Zespół starszaków zajął pierwsze miejsce a nagrodą będzie wyjazd na uroczystą galę finałową do Bielska Białej.

Konkurs Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek od 17 lat organizuje Akcja Katolicka naszej Bielsko-Żywieckiej diecezji. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży dawnej i współczesnej pieśni patriotycznej, rozbudzanie patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do ziemi ojczystej.

Autor: Renata Babicka


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast