Lekcja patriotyzmu

Święto Niepodległości – to dla przedszkolaka często pojęcie abstrakcyjne, ale nie oznacza to, że jest mu obce. W naszym przedszkolu staramy się przybliżać dzieciom słowo patriotyzm. Budujemy u nich świadomość, że należą do wspólnoty ludzi zamieszkujących szczególny skrawek Ziemi – zwany Ojczyzną.

Niezwykła lekcja patriotyzmu odbyła się w naszym przedszkolu. W minionym tygodniu temat kompleksowy we wszystkich grupach brzmiał: „Poznajemy historię oraz symbole narodowe naszej ojczyzny” .W czasie zajęć dzieci poznawały symbole narodowe, uczyły się hymnu, poznawały bliższe i dalsze środowisko oraz słuchały legend związanych z naszym krajem i w ten sposób ocierały się o historię…

Kolejną żywą lekcją patriotyzmu i okazją do poczucia tożsamości narodowej było wspólne pójście w środę 9.11. 2016 r wszystkich przedszkolaków do symbolicznego grobu obok Kościoła aby tam złożyć hołd i część przez zapalenie znicza wszystkim poległym i zamordowanym żołnierzom z naszych ziem.

W przeddzień święta narodowego dzieci udały się do świetlicy bibliotecznej w Ciścu na uroczystą akademię z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przygotowana scenografia wprowadziła nas w świąteczny nastrój. a P. Helenka przybliżyła nam historię ówczesnych czasów, również poprzez swój ubiór – mundur. Omówiono czym są symbole narodowe: flaga, godło, hymn Polski oraz jak być Polakiem w obecnych czasach.

Podśpiewując sobie piosenki patriotyczne dzieci wykonały kotyliony w barwach narodowych. Na zakończenie odśpiewaliśmy hymn państwowy i udaliśmy się do przedszkola aby uroczyście zawiesić flagi na naszym budynku.

11 listopada to wielka data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność. Oddając  szacunek oddajemy go wszystkim Polakom, którzy przelali krew za wolność. Dla naszych wychowanków była to „żywa lekcja” patriotyzmu, który powinniśmy pielęgnować już od najmłodszych lat i to jest zadanie dla nas dorosłych.

Autor: Renata Babicka


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast