Dlaczego żarówka świeci

Dla dzieci otaczający je świat jest pełen zagadek i rzeczy niezwykłych. To wszystko, co dla dorosłych jest naturalne i powszechne, dla maluchów jest przedmiotem dociekliwych badań. „Dlaczego żarówka świeci” „Skąd mamy prąd?”, „…

W dniu 7 grudnia dzieci z grupy starszej miały okazję uczestniczyć w warsztatach z elektroniki pt. „Dlaczego żarówka świeci’ Podczas zajęć  miały okazję zapoznać się ze światem elektroniki i elektrotechniki, budowały  obwody z żarówek i baterii, łączników i źródeł energii również alternatywnych,  modele elektroniczne według instrukcji lub własnej inwencji, wykonywały połączenia układów elektronicznych, przy pomocy drucików oraz cytryn wytwarzały  prąd. W trakcie doświadczenia dzieci dowiedziały się, że aby żarówka się zaświeciła, energia musi „zatoczyć koło” i wrócić do baterii. Każde z nich samodzielnie mogło się o tym przekonać!

Do realizacji zajęć posłużył zestaw „Sekrety elektroniki”. przedszkolaki mogły obserwować tajniki tych tajemniczych dziedzin wiedzy. Z elementów wchodzących w skład zestawu dzieci samodzielnie ale pod bacznym okiem prowadzącej pani Joli mogły zbudować latarkę, wiatrak, a nawet odbiornik radiowy !

To dopiero była zabawa!

Autor:    Renata Babicka


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast