Poznajemy prace kobiet

Panie fryzjerki.

Cóż to była za spotkanie!

Zgodnie z naszym tematem kompleksowym „Poznajemy pracę kobiet w najbliższym otoczeniu” odwiedziły nas Panie fryzjerki, które ciekawie opowiadały o swojej pracy. Przedszkolaki zapoznały się z wyposażeniem specjalnej torby w której były ukryte grzebienie, szczotki, suszarki, prostownice, lokówki, różne rodzaje nożyczek, maszynki do golenia oraz do podcinania wąsów czy brody.

Dzieci oglądały także artykuły kosmetyczne takie jak: lakier do włosów, spray barwiący włosy, żel, brokat, farby, palety z kolorami…

Kiedy tak miło spędzaliśmy czas, pani Ala zaskoczyła nas wiadomością: „… każdy z was może teraz zasiąść i stać się prawdziwym klientem . …” Cóż to był za zachwyt i radość w oczach dzieci. Zadowolone dziewczynki cierpliwie czekały na swoja wymarzoną fryzurę. U chłopców górował irokez, u dziewczynek przepiękne plecionki wykonane przez panią Alę i Magdę. Kolorowo, błyszcząco z różnymi ozdobami we włosach, sterczącymi jak w Top Model prezentowaliśmy się przed lustrem.

Dzieci, dziękując paniom, wręczyły kwiatek a na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie upamiętniające tak wyjątkowe spotkanie.

 

Pani kucharka

Dzieci odwiedziły również naszą kochaną kucharkę panią Sabinkę, która opowiedziała czym się zajmuje, jak wygląda strój kucharki oraz jakie przedmioty są jej potrzebne do pracy. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały elementy stroju kucharza, przymierzały je, pozowały do zdjęć jako kucharz, a także miały okazję usłyszeć o przygotowywaniu różnych potraw. W trakcie spotkania pani Sabinka udzielała odpowiedzi na pytania dzieci dotyczące pracy w kuchni, przygotowanych posiłków, zachęcając je do jedzenia owoców i warzyw.

Wizyta w sklepie

Przedszkolaki z grupy 5,6 latków wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Wyjaśniono dzieciom terminy: klient, ekspedientka, lada sklepowa, kasa, waga. Każde dziecko z dużym zainteresowaniem oglądało wypełnione półki, regały i lodówki. Dzieci poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie oraz obserwowały pracę sprzedawcy. Na koniec spotkania przedszkolaki wręczyły pani Reni samodzielnie wykonany kwiat , w zamian otrzymały od pani ekspedientki cukierki, które zjadły po powrocie do przedszkola. Pamiętaliśmy o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję. Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca dla przedszkolaków.

Autor: Renata Babicka

 


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast