Zielono nam…, czyli WITAMY WIOSNĘ!!!

Dziś w naszym przedszkolu od samego rana było bardzo zielono, lecz nie z byle jakiego powodu. To właśnie dzisiaj uroczyście pożegnaliśmy zimę a przywitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę.

Świętowanie rozpoczęliśmy od zjedzenia na śniadanie pysznych wiosennych zielonych kanapek. Następnie udaliśmy się do Biblioteki Środowiskowej na spotkanie z p. Helenką. Wysłuchaliśmy utworu J. Brzechwy pt „Przyjście wiosny”, w którym to dzieci były aktorami- manipulując kukiełkami dostosowanymi do treści utworu. Kolejnym punktem spotkania była zabawa do piosenki „Zielony walczyk”, przedszkolaki z opaskami jaskółek, żabek, kwiatów i bocianów wspólnie tańczyły w kółeczku. Razem rozwiązywaliśmy zagadki słowne typu Prawda-Fałsz oraz przeliczaliśmy w zakresie możliwości dzieci wiosenne kwiaty dodając i odejmując elementy zgodnie z wysłuchaną treścią zadania.

Jednak dla wszystkich najważniejszym punktem było WYKONANIE MARZANNY!!! Przedszkolaki wspólnymi siłami stworzyły ze słomy „Zimową pannę”, z pomocą nauczycielek przystroiły ją na biało-niebiesko.

Udaliśmy się nad rzekę Sołę, gdzie przy śpiewie wiosennych piosenek oraz recytowaniu wiosennych wierszy pożegnaliśmy Zimową pannę- Marzannę, a powitaliśmy WIOSNĘ!

Autor: Katarzyna Śleziak


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast