Dzień marchewki

W naszym przedszkolu już po raz trzeci obchodziliśmy „Dzień marchewki”. Dzieci z obu grup, przez cały tydzień uczyły się o zdrowym odżywianiu. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców.

Dlatego 6 kwietnia nasze przedszkole zamieniło się w „marchewkowe pole” a  wszystkie zajęcia i zabawy związane były oczywiście z marchewką. Po śniadaniu wszystkie dzieci  ubrane w kolorze pomarańczowym  spotkały się w sali starszaków aby wspólnie świętować, ten ważny dzień.  Wychowankowie udowodnili, iż posiadają dużą wiedzę nt marchewki i tego do czego możemy ją wykorzystać, odpowiadając na pytania w konkursie wiedzy. Ponadto wykazali się  ogromną zręcznością zbierając marchewki w rękawicach kuchennych, co wcale nie było łatwym zadaniem. Dzieci odgadywały jakie warzywa i owoce ukryły się pod obrazkami i oczywiście wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę „Na marchewki urodzinki”.  Na koniec spośród wszystkich dzieci został wybrany król i królowa marchewek, były to dzieci, które miały na sobie najwięcej pomarańczowego koloru. Król wraz z królową poczęstowali wszystkich smaczną i chrupiącą marchewką oraz sokiem marchewkowym.

Był to dzień pełen  uśmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.

„Zdrowa marchewka witamin ma wiele,
Jedz ją codziennie, nawet i w niedzielę”

 

Autor: Ewa Figura


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast