„Klinika książek”

Pani Helenka co spotkanie zaskakuje naszych przedszkolaków nowymi wiadomościami i ciekawymi pracami do wykonania. W dniu 21.04 nasze przedszkolaki już  kolejny raz odwiedziły naszą bibliotekę środowiskową, aby zgłębić swoją wiedzę. Pani Helenka zapoznała dzieci ze sposobami dbania i naprawiania zniszczonych książek oraz przybliżyła dzieciom proces i historię powstawania papieru z wykorzystaniem opowiadania o „Pewnej karteczce”.

Ale żeby nie były to tylko puste słowa  dzieci zobaczyły, a następnie same mogły spróbować wykonać kartkę papieru, jednym  z najstarszych sposobów jego wytwarzania – a powstałe dzieło nosi nazwę   „papier czerpany”  .

Dzięki tym spotkaniom dzieci nie tylko uczą się szacunku do książek, ale poprzez dobrą zabawę poznają coraz to nowe wiadomości. A biblioteka nie będzie się im kojarzyła z nudnym miejscem, gdzie wypożycza się książki ale z miejscem, gdzie miło i interesująco można spędzić czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

 

Autor: Ewa Figura


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast