Poznajemy ciekawe zawody

20 kwietnia odwiedził nasze przedszkole pan Grzegorz Kuśnierz, który opowiedział o swojej pasji rzeźbienia w drewnie. Dzieci miały okazję obejrzeć  zdjęcia z  pracami pana Grzegorza, zobaczyć dłuta i inne narzędzia służące do rzeźbienia oraz usłyszeć jak wygląda praca artysty od podstaw a więc wybór odpowiedniego drewna, wykonanie rysunku, albo i nie bo nasz artysta większość prac rzeźbi bez szkiców 

Miały również okazję z pomocą pana Grzegorza wykonać żołnierzyka do gry w szachy. Co sprawiło im największą radość. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Wycieczka do warsztatu samochodowego 21 kwietnia  na pewno zostanie długo w pamięci naszych przedszkolaków. Dzięki uprzejmości taty Dawida, pana Andrzeja Okrzesika mogliśmy obejrzeć wiele ciekawych rzeczy, szczególnie chłopcy byli zainteresowani tym tematem.

Dzieci miały okazję poznać pracę mechanika samochodowego. Poznały bardzo nowoczesne urządzenia służące do codziennej pracy. Miały możliwość obserwowania podnoszenia i opuszczania samochodu, poznały różne urządzenia służące do montażu opon, sprężarkę do pompowania kół, różnorodne klucze służące do naprawy samochodów. Obejrzały specjalne pomieszczenie do malowania karoserii. Nasze przedszkolaki były bardzo zainteresowane, wszystko je ciekawiło i dopytywały o różne szczegóły.

Był to kolejne niezwykłe spotkania z ciekawymi ludźmi.

 

Autor: Renata Babicka


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast