II Gminny Konkurs Recytatorski „Poeci dzieciom”

W  Publicznym Przedszkolu nr 1 w Ciścu został już zorganizowany po raz drugi konkurs recytatorski, którego celem jest przede wszystkim:

  • integracja placówek przedszkolnych naszej gminy,
  • dostarczenie dzieciom w wieku przedszkolnym doznań artystycznych, estetycznych wypływających z piękna utworów literackich
  • popularyzacja literatury dziecięcej
  • rozwijanie poprawnej wymowy, recytacji oraz interpretacji utworów.

Konkurs, to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły, to wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych ale wychowawczych i społecznych. Przedszkolaki zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Stanisława Jachowicza i innych. Przedstawiane wiersze były zabawne, a tym samym wpadające w ucho. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów.

Dzieci z naszego przedszkola miały również okazję zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich, przedstawiając dla tak licznie zebranej widowni bajkę pt. „Szewczyk Dratewka” oraz występ taneczny w wykonaniu grupy młodszej. Po tak miłym akcencie należało przejść do konkursu, gdyż licznie zebrani recytatorzy z niecierpliwością czekali na swoją kolej. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach:

  • I dzieci 3-4 letnie, gdzie zgłosiło się 9 uczestników
  • II dzieci 5-6 letnie, gdzie udział wzięło 27 uczestników

 Jury w składzie Pan Leon Figura, Pani Halina Tetłak oraz Pani Helena Śleziak miało niełatwe zadanie wyłonić zwycięzców konkursu, gdyż wszystkie dzieci  zaprezentowały się wspaniale. Gratulujemy naszemu przedszkolakowi Hubertowi Grzegorzek za zajęcie I miejsca w kategorii dzieci młodszych, który w znakomity sposób wyrecytował utwór „Paweł i Gaweł”A. Fredry, oraz Milenie Pieli, która zajęła III miejsce w kategorii dzieci starszych w utworze „Pan Zielonka” M. Konopnickiej.

 Oczywiści konkurs nie mógłby się odbyć bez nagród, które dla wszystkich dzieci ufundowali nasi sponsorzy, a są to:

  • Państwo Małgorzata i Dominik Piela
  • Państwo Grażyna i Tomasz Dziedzic
  • Państwo Dorota i Dominik  Czech
  • Pan Adam Kraus

Dziękujemy wszystkim przedszkolom i wychowawcom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do tak pięknych występów. Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

 

Autor: Ewa Figura


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast