„Kiedy będę duży, też chce być strażakiem”

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna jest praca strażaka  oraz  wiedza z zakresu bezpiecznego zachowania się  w przypadku pożaru lub innego nieszczęśliwego wypadku.

W celu utrwalenia wiadomości i umiejętności jakie nasze przedszkolaki zdobyły poznając pracę strażaków ochotników dzieci udały się na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi, któremu przewodniczył prezes straży w Ciścu  pan E. Kalfas.  Takie spotkanie jest świetną okazją do bliższego poznania zawodu strażaka i niebezpieczeństw z nim związanych. Panowie Strażacy bardzo chętnie odpowiadali na pytania dzieci, ale także przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie nowego wozu Ratownictwa Technicznego , który nasi strażacy pozyskali w ubiegłym roku. Samochód ten znacznie  różni się od standardowego wozu strażackiego co bardzo zainteresowało naszych przedszkolaków. Największa  atrakcją dla naszych przedszkolaków była możliwość choć na chwile wcielenia się w rolę strażaka przymierzając hełm i lejąc wodę strażackim wężem.

Było to bardzo interesujące i pouczające spotkanie i pozostanie w pamięci naszych  przedszkolaków na długo.

 

Autor: Ewa Figura


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast