Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

W ciągu minionego roku, nasi wychowankowie brali udział w spotkaniach  w Bibliotece z panią Helenką. Dzięki współpracy z Biblioteką, dzieci, które pierwszy raz przekroczyły próg przedszkola poznały sposób funkcjonowania tej instytucji, inni poszerzyli  i wzbogacili swoją wiedzę o książkach.

Przez cały rok dzieci poznawały  magiczny świat książek, bajek i opowieści. Pani Helenka nieustannie zaskakiwała nas nowymi, wspaniałymi pomysłami, poszerzaliśmy swoją wiedzę m.in. związaną z patriotyzmem, wielkanocą, wspólnie obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny, dzień dinozaura, poznawaliśmy historię pisma… Z każdego spotkania wychodziliśmy bogatsi
o nowe nieznane dotąd informacje oraz z każdego spotkania przynosiliśmy własnoręcznie wykonaną pamiątkę związaną z aktualnie omawianą tematyką.

Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. W dniu 8 czerwca odbyło się nasz ostanie spotkanie w bieżącym roku szkolnym. Inauguracja była wspaniała. Rozpoczęliśmy od rozwiązywania zagadek dotyczących bajkowych postaci. Nasi wychowankowie bez problemu poradzili sobie z tym zadaniem. Następnie pani Helenka pasowała każdego przedszkolaka na CZYTELNIKA  jedną z najgrubszych ksiąg w Bibliotece, wychowankowie otrzymali także „Legitymację czytelnika”. Po części oficjalnej nastąpił czas zabawy. Dzieci  zamieniły się   w aktorów, przedstawiając wiersz L.J. Kerna pt. „Pierwszy”, który czytany był przez p. Helenkę. Ten utwór dostarczył wychowankom ważną lekcję, mianowicie – SZANOWAĆ LUDZI  STARSZYCH.  Na koniec przedszkolaki wykonały wspaniałe wielobarwne motyle.

Serdecznie dziękujemy Pani Helence za poświęcony czas, wspaniałe pomysły i nie żegnamy się, lecz mówimy DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH!!!

 

 

Autor: Katarzyna Śleziak


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast