Owoce i warzywa jemy, bo ZDROWI BYĆ CHCEMY!!!

Niewątpliwie z jesienią  kojarzą się zbiory warzyw oraz owoców . Wraz z realizacją tematów  kompleksowych  o warzywach i owocach, udaliśmy się do ogrodu warzywno- owocowego jednego z naszych wychowanków. Mogliśmy podziwiać różne okazy m.in.: pomidory koktajlowe, ogórki, seler, buraki, fasolkę, krzewy maliny, truskawek… krótko mówiąc SAME WITAMINY

Dzieci dowiedziały się, które części warzyw są jadalne, które można zjadać na surowo, a które dopiero po ugotowaniu. Poznawaliśmy również owoce, porównując ich kształty, wielkości oraz utrwalaliśmy zasadę- mycie warzyw i owoców przed spożyciem. W kolejnych dniach nasi wychowankowie utwierdzali się  w przekonaniu, że warzywa i owoce to same witaminy, i należy je jeść aby być zdrowym.

Na zakończenie obie grupy przedszkolne wykonały wspólnie sałatkę owocową oraz sok  jabłkowo-marchewkowo-pomarańczowy. Oba przysmaki tak smakowały dzieciom, że dokładkom nie byłoby końca.

Autor: Katarzyna Śleziak


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast