Konkurs Pieśni Patriotycznej

Przegląd Pieśni Patriotycznej im. M. Papiurek co roku organizowany jest przez akcję katolicką w szkole Podstawowej w Węgierskiej Górce. W tym roku nasze przedszkole reprezentowała grupa dzieci 6-letnich w dwóch patriotycznych utworach „Polska to mój dom” i „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.

Mimo, iż piosenki do łatwych nie należały, dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem nie tylko pięknie śpiewając ale i tańcząc. Uroku całemu występowi dodały piękne biało-czerwone stroje przedszkolaków.

Jury miało trudne zadanie wyłonienia zwycięzców konkursu, dlatego wszystkie przedszkola zajęły I miejsce, ale to nasze starszaki będą reprezentowały naszą Gminę w diecezjalnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Bielsku-Białej.

Gratuluje dzieciom pięknego występu i życzę dalszych sukcesów.

Autor: Ewa Figura