Zajęcia otwarte w grupie 3-4-5-latków

W piątek 24.11. w grupie młodszej odbyły się zajęcia otwarte, na które zostali zaproszeni rodzice naszych wychowanków. Zajęcia skupiały się wokół tematu kompleksowego: „Przygotowania ptaków i zwierząt leśnych do zimy.”

Wraz z bohaterem słuchanej bajki Pajacykiem Fik Myk dzieci utrwalały swoją wiedzę na temat przygotowań zwierząt leśnych- wiewiórki, jeża i niedźwiedzia oraz ptaków do okresu zimowego. Nasze przedszkolaki dobrze wiedzą, że jeż mieszka w kopczyku z liści, wiewiórka w dziupli, niedźwiedź w gawrze a część ptaków odlatuje do ciepłych krajów, a część zimuje w Polsce. Ponadto wiedzą czym żywią się te zwierzęta oraz jak można im pomóc.

Zarówno dzieci jak i rodzice aktywnie brali udział w przeprowadzonych zajęciach. Uczestnicy chętnie odpowiadali na pytania, z radością tańczyli oraz wspólnie stworzyli przepiękne prace plastyczne- jeżyki, wiewiórki i niedźwiadki.

Podczas zajęć dzieci rozwijały logiczne myślenie (przyczynowo-skutkowe), poszerzały swoją wiedzę z zakresu przyrodniczego (przygotowanie zwierząt do zimy), doskonaliły umiejętność uważnego słuchania, doskonaliły umiejętność analizy sylabowej, doskonaliły umiejętność reagowania na przerwę w muzyce oraz rytmiczne poruszanie się. Ponadto rozwijały sprawność manualną, koordynację wzrokowo- ruchową podczas wycinania nożyczkami, doskonaliły umiejętność odrysowania rączki i rozwijały umiejętność prawidłowego i bezpiecznego wycinania nożyczkami.

Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w zajęciach oraz tak wspaniałe zaangażowanie.

Autor: Katarzyna Śleziak


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast