Zabawa Andrzejkowa

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości

Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt, które były ciekawe, czy wyjdą szybko za mąż. Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu.          Dlatego 30.11.2017 w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Wszystkie wesołe zabawy były przeplatane skocznymi utworami, nie tylko z repertuaru przedszkolaków. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość, zawód oraz cechy charakteru biorąc udział w różnego rodzaju wróżbach m.in.: układanie bucików, kręcenie  kołem, losowanie licznych karteczek.
      Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek i z pewnością dostarczyły przedszkolakom wielu emocji i przeżyć.

 

Autor: Ewa Figura


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast