Jasełka, czyli historia Bożego Narodzenia

Dnia 20.12. 2017 w przedszkolu od rana było słychać zachwyty w głosach dzieci. Związane to było z ważnym dla dzieci wydarzeniem, dla niektórych pierwszym publicznym wystąpieniem. Nasi wychowankowie przedstawili historię Bożego Narodzenia, śpiewając kolędy i pastorałki, recytując swoje role.

Dzieci z pewnością w wspaniały sposób przeniosły nas już w okres świąteczny. Całemu przedstawieniu uroku dodawała scenografie, piękne stroje dzieci oraz gra pana Piotra Zemana na heligonce . Na koniec występu dzieci, zgodnie z naszą góralską tradycją, nie mogło zabraknąć naszych góralskich powinszowań.

Swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście: pan Krzysztof Kosibór, emerytowane nauczycielki z naszego przedszkola, p. Halina Tetłak, p. Urszula Karpeta, p. Helena Śleziak oraz pani Renata Babicka.

Po raz drugi zostały wręczone słodycze dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej  w Żywcu, które gromadzili rodzice z dziećmi w specjalnie wyznaczonym miejscu.

Na spotkaniu przedświątecznym zostały ogłoszone wyniki konkursu matematyczno-plastycznego „W świecie figur geometrycznych”. Jurorzy, czyli nasze przedszkolaki, wybierały dwie prace, które najbardziej im się podobały. Po zliczeniu głosów:

W grupie młodszej:
I miejsce: Nadia Motyka
II miejsce: Patryk Kochutek
III miejsce: Szymon Hubka

W grupie starszej:
I miejsce: Michał Wolny
II miejsce: Zuzanna Nowakowska
III miejsce: Maria Mrowiec

Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

W maleńkim Betlejem
dziwna rzecz się stała
Ciemna nocka nagle cała zajaśniała.
W tej lichej stajence
pewnie to już wiecie
w nocy przyszło na świat
Święte Boże Dziecię”

Życzymy Wszystkim zdrowych, spokojnych
i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech maleńka Dziecina obdarzy Was potrzebnymi łaskami.
Wesołych Świąt!!!


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast