Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

W piątek -23.02. udaliśmy się do Biblioteki Publicznej, gdzie p. Helenka dla naszych wychowanków przygotowała „Dzień Języka Ojczystego”,  który był niedawno obchodzony. Wysłuchaliśmy się wierszy „Abecadło”, „Polskie ABC”.

Poznały też krótką historię  gdy nie było języka polskiego. Następnie podczas zabawy „rozmowy telefoniczne” miały okazję sprawdzić czy dzieci w prawidłowy sposób wypowiadają się. Nie było to dla nich trudne, ponieważ nasi wychowankowie wypowiadali się wspaniałą polszczyzną.  Kolejnym punktem spotkania było wysłuchanie i wyjaśnienie zwrotów frazeologicznych, np. „Mieć kota w worku”, „anielska cierpliwość”, „mieć język za zębami” i wiele innych. Niektórzy mieli naprawdę bujną wyobraźnię podczas wyjaśniania różnych terminów. 

Większy popis swoich umiejętności miała grupa starszaków, ponieważ z rozsypanek literowych tworzyli samodzielnie wyrazy: Polska, Ojczyzna, Polak, oraz swoje imiona, które przyklejali na kontur mapy Polski. Chętnie też zaprosili do zabawy dzieci młodsze.

Na koniec obejrzeliśmy wystawę ikon i obrazów religijnych.

 

Autor: Katarzyna Śleziak


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast