Wycieczka do Nadleśnictwa

W miesiącu kwietniu dzieci z grupy starszej udały się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Węgierskiej Górce. Dzięki uprzejmości pana W. Żółtego przedszkolaki poznały zwierzęta i rośliny występujące w naszych lasach, sposoby ochrony przyrody przez ludzi oraz prace leśnika.

Dzieci dowiedziały się jak ważne jest odpowiednie zachowanie w lesie oraz dokarmianie zwierząt w okresie zimowym. W sali edukacyjnej przedszkolaki mogły usłyszeć odgłosy leśnych zwierząt, obejrzeć ekspozycję różnych zwierząt oraz obejrzeć film edukacyjny. Pan Leśniczy oprowadził dzieci również ścieżką edukacyjną wokół nadleśnictwa, gdzie dzieci podziwił piękno naszej przyrody.

W drodze powrotnej przedszkolaki  odwiedziły Miejsce Pamięci Narodowej jakim jest fort Wędrowiec. Poznały kilka ważnych informacji dotyczących obrony Węgierskiej Górki w okresie II wojny światowej oraz mogły zobaczyć działa armat biorących udział w walkach.

To był bardzo interesujący i ciekawy dzień dla wszystkich przedszkolaków.

Autor: Ewa Figura