Przedszkolaki poznają zasady bezpiecznego poruszania po drodze

Dzisiejszy dzień był dla naszych przedszkolaków pełen wrażeń i atrakcji. Tuż po śniadaniu odwiedziła nas dzielnicowy z Komendy Policji w Węgierskiej Górce, który zapoznała nasze przedszkolaki z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, sposobem wzywania pomocy w przypadku jakiegoś niebezpieczeństwa,  numerami alarmowymi oraz poznały prace policjanta.

Przedszkolaki wykazały się sporą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa  aktywnie uczestnicząc w spotkaniu i odpowiadając na pytania naszego gościa. Następnie wspólnie z Panem  dzielnicowym udaliśmy się na parking, gdzie dzieci miały okazje zobaczyć policyjny radiowóz oraz usłyszeć i zobaczyć sygnały świetlne i dźwiękowe.  Ostatnim punktem naszego spotkania była nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę po pasach.

Wszystkie dzieci podziękowały Panu dzielnicowemu za poświęcony czas, za cenne rady wręczając bukiecik tulipanów i oczywiście zaprosiły go w przyszłym roku na spotkanie.

 

Autor: Ewa Figura

 


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast