Spotkanie edukacyjne

W poniedziałek dzieci z grupy starszej oraz średniaki wzięły udział w spotkaniu w ramach projektu unijnego na temat ” zagospodarowania brzegów rzeki Soły oraz potoku Żabniczka trasami przyrodniczo-ekologiczno-dydaktycznymi”.

Spotkani prowadził pan Wojciech Gałosz. Dzieci dowiedziały się na temat roślinności oraz zwierząt zamieszkujących nasze tereny. Wiedzą już, że takie zwierzęta trzeba chronić, poprzez budowę schronień dla owadów, ptaków i ssaków. Dzieci wiedzą także jak wyglądają pstrągi, salamandry, traszka, bocian czarny i biały, orzeł i bobry.  Pan Wojciech wyjaśnił przedszkolakom czym jest i na czym polega obrączkowanie zwierząt.

Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe niespodzianki w postaci kredek.  

 

Autor: Katarzyna Śleziak


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast