Już Pan Jezus w żłobie leży

17 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie przedświąteczne zwane tradycyjnie Jasełkami. Wszystkie przedszkolaki doskonale wcielili się jako aktorzy w swoje postacie. Ich śpiew pastorałek i piosenek świątecznych z pewnością przeniósł nas już w czas świąteczny.

Z racji terenu naszego zamieszkania, nie mogło zabraknąć i naszych góralskich powinszowań.

Swoją obecnością oprócz najbliższych dzieciom osób- rodziców i dziadków, zaszczycili na także: ks. Kanonik Marek Nieciąg, ks. Prałat Władysław Nowobiliski,  p. Helena Śleziak, p. Halina Tetłak oraz p. Urszula Karpeta.

W tym roku już po raz trzeci rodzice i dzieci włączyli się w akcję zbiórki słodyczy dla podopiecznych z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Żywcu. Zostały one przekazane na ręce zastępcy Ośrodka.

Podczas spotkania przedświątecznego miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Moja mała Ojczyzna”, który był adresowany do dzieci oraz ich rodziców. Łącznie wpłynęło 31 prac, które były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych : 3-4-latki oraz 5-6-latki. W skład jury wchodziły wyłącznie dzieci. Po zliczeniu głosów:

W grupie 3-4-latków:

I miejsce: Zofia Maślanka

II miejsce: Laura Brodka

III miesce: Anna Wróbel

W grupie 5-6-latków:

I miejsce: Michał Biegun

II miejsce: Marta Krzyżyńska

III miejsce: Julia Motyka

III miejsce: Dominik Kręcichwost

Wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienie oraz drobny upominek za włożony wkład oraz pięknie wykonane prace.

Życzymy wszystkim niech Boże Dziecię swoją mocą sprawi
            byście byli zdrowi, niech Wam błogosławi.
            Chociaż trudne czasy, niechaj Wam się wiedzie
            Chodź kryzysem straszą, nie dajcie się biedzie.
            Powodzenia w życiu, szczęścia zawsze wszędzie
            Życzą przedszkolaki i personel Przedszkola Nr 1 w Ciścu.