Mali architekci

W lutym nasze przedszkole na czele z grupą dzieci 3-4-5-letnich zakwalifikowała się do programu edukacji architektonicznej „Archi-przygody” który jest przygotowany i realizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Jego celem jest rozbudzanie wrażliwości oraz kreatywności, poznawanie przez dzieci przestrzeni, w której przebywają.

Ponadto przybliża on najmłodszym zagadnienia związane z architekturą, poprzez rozumienie procesu projektowania i powstawania budowli i ich wpływu na otoczenie. W ramach projektu realizowanych było 10 tematów: „Ja i moje otoczenie”, „Przewodnik po mojej okolicy”, „Modele przestrzenne”, „Schronienie”, „Dom i ogród”, „Skala i proporcje”, „Ciepło, zimno? Moje kolory”, „Konstrukcje”, „Przedszkole i jego otoczenie” oraz „Przyjazne miasto i miejscowość”. Podczas zajęć, nasze przedszkolaki pogłębiały swoją wiedzę architektoniczną, poznały odcienie kolorów ciepłych i zimnych, rozwijały wyobraźnię przestrzenną, a także umiejętność współpracy w grupie. Na zdecydowanej większości zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne, typu: autoportret, mapy swojej miejscowości z charakterystycznymi budowlami i miejscami, trójwymiarowe makiety, konstrukcje budynków, tworzenie szałasów,  formowanie modeli człowieka w skali, itp. W skład zespołu odbywających się warsztatów w naszej placówce wchodzili: architekt: Otylia Śleziak, oraz nauczyciele: Katarzyna Śleziak oraz Renata Babicka.  Z obserwacji dzieci podczas zajęć, zauważyć można było ogromne zainteresowanie i zaangażowanie. Być może, wyrośnie nam kolejny młody architekt? Szczerze na to liczymy.

 

Katarzyna Śleziak


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast