Obchody „Święta jabłka”

Dnia 3.10.2019 r. zorganizowano w Przedszkolu „Święto jabłka”.  Od samego rana można było to zaobserwować, gdyż dzieci przybyły do nas ubrane w kolorach czerwonym i zielonym. Zajęcia rozpoczęliśmy od przedstawienia przez nauczycielki teatrzyku sylwet do utworu: „Bajka o smoku, który wciąż chciał soku”.

Nasi wychowankowie dowiedzieli się, dlaczego ważne jest picie soków owocowych oraz wody, a także brały udział w quizie na temat jabłek i ich wykorzystania. Następnym punktem obchodów były zabawy sportowe. Dzieci w dwóch drużynach toczyły piłki, zjadały jabłka bez pomocy rąk, przechodziły z jabłkiem na łyżce oraz brały udział w zabawie „jabłko parzy”.

Na zakończenie wspólnie z nauczycielami wykonaliśmy sok i mus jabłkowy. Większości dzieciom baaardzo one smakowały i wypiły całą zawartość kubeczka. W nagrodę przedszkolaki otrzymały odznakę jabłuszka.

To był smaczny i zdrowy dzień.

Autor: Katarzyna Śleziak


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast