OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW -12.10.2019

W sobotni poranek przedszkolaki w składzie: Ania, Zuzia K., Ksawery, Patryk K., Maja M., Maja P., Hubert , Jakub G., Jaś, Zosia M., Marta, Julia M., Zosia K., Ola oraz Kuba P. wzięli  w zmaganiach sportowych.

Konkurencji było aż 7 :

 – bieg z woreczkiem na głowie,          
 – bieg z kijem hokejowym,                 
 – tor przeszkód,                                  
 – mini mecz piłki nożnej,
 – bieg z orzechem na łyżce,
 – skoki przez hula hop,
 – podawanie piłki dołem

W rozgrywkach brały udział dzieci z Przedszkoli z Gminy Węgierska Górka( Przedszkole z Cięciny, Przedszkole „Zaczarowany las” w Węgierskiej Górce, Przedszkole nr 2 Cisiec oraz NASZE PRZEDSZKOLE) a także Zawodnicy z Klubu Sportowego Futsal.

Emocji było co nie miara. Dodatkowo w tym roku przygotowano także konkurencje dla wychowawców dzieci: bieg w workach, przejście przez tunel, biegi z piłką, jakiem oraz z taśmą rzepową na stopach, a także skoki w workach.

Dodatkowymi atrakcjami był dmuchaniec oraz malowanie twarzy.

Największym atutem olimpiady jest przede wszystkim NAJLEPSZA ZABAWA oraz czerpanie z tego radości, bez względu na wyniki. Nasi zawodnicy dali z siebie więcej niż 100%, a wszystkie zadania wykonywały troszkę wolniej jednakże z NIEZWYKŁĄ  DOKŁADNOŚCIĄ!!!!!

Organizatorzy widząc, że wszystkie przedszkolaki wspaniale radzili sobie  w  konkurencjach zdecydowali jednogłośnie i bezapelacyjnie, że WSZYSCY uczestnicy zdobywają PIERWSZE MIEJSCE!!!!

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a dla każdej placówki przyznano puchar i dyplom.

Baaaardzo dziękujemy wszystkim zebranym: przede wszystkim cudownym zawodnikom, ale także rodzicom, którzy poświęcili swój czas i chętnie nam kibicowali i dopingowali w boju o zwycięstwo!!! DZIĘKUJEMY!!!

Już od poniedziałku przez cały rok będziemy w dalszym ciągu kontynuowali wspólnie z dziećmi rozwijanie sprawności ruchowej, aby ponownie wystąpić w przyszłym roku  w kolejnej olimpiadzie!!!

Szczególne ukłony kierujemy dla Wójta Gminy Węgierska Górka Piotra Tyrlika, dyrektorowi OPG Pani Dominice Matuszewskiej, trenerom i prowadzącemu za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy.

 

Autor: Katarzyna Śleziak


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast