Obchody Dnia Pluszowego Misia

W poniedziałek wraz dziećmi do przedszkola przyszły misie. Ale jakie to były misie: średnie, malutkie ale i OGROMNE. Wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali na górze, aby wspólnie świętować Dzień Misia. A trzeba przyznać, że było co świętować. Otóż misie są chyba jednymi z najlepszych przyjaciół dzieci, są z nami w smutku i w radości.

Obchody zaczęliśmy od wspólnej zabawy powitalnej oraz od przedstawienia swoich „misiowych przyjaciół” podając ich imiona. Następnie wysłuchaliśmy wiersza „Stary miś”, dzięki któremu dzieci przypomniały sobie jak należy obchodzić się z pluszakami. Kolejnym etapem spotkania były zabawy taneczne i ruchowe z misiami. Nie mogło zabraknąć konkursu wiedzy dotyczącego misiów i misiowych bohaterów bajek: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Gumisie itp. Nie było to jednak trudne zadanie, bo zdecydowana większość dzieci znała bardzo dużo Misiowych Bohaterów. Na koniec spotkania wspólnie wybraliśmy Największego i Najmniejszego misia. Natomiast nauczyciele jednogłośnie i zdecydowanie ogłosiły, że każdy miś, który przybył w tym dniu do przedszkola zasłużył na miano NAJPIĘKNIEJSZEGO MISIA.

„Jadą, jadą misie,
hej, ho tra lala
śmieją im się pysie:
ha, ha, ha, ha, ha…”

 


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast