Spotkanie z Paniami listonoszkami

W zeszłym tygodniu odwiedziły nas Panie listonoszki z Urzędu Pocztowego w Węgierskiej Górce. Opowiedziały nam jak wygląda i na czym polega praca listonosza oraz pracowników poczty. Dzieci dowiedziały się, dlaczego ważna jest znajomość adresu zamieszkania oraz posiadanie skrzynki pocztowej obok domu, szczególnie jeśli posiadamy pieska.

Ponadto utrwaliliśmy sobie kim jest adresat, nadawca oraz jak wygląda droga paczki i listów do naszych domów. Mieliśmy okazje zobaczyć strój listonosza oraz niezbędne mu przybory: torba, koperty, listy, znaczki, druki pocztowe oraz tablet na którym zamieszcza się podpisy podczas odbioru przesyłki. Na koniec nasi goście wręczyli przedszkolakom koperty ze znaczkiem do których dzieci miały napisać list do Świętego Mikołaja, ponadto otrzymały na pamiątkę śliczne książeczki do sal. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas szczególnie w okresie przedświątecznym.  

 

Autor: Katarzyna Śleziak


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast