Świąteczne zajęcia w bibliotece

Już rozbrzmiewają w naszych uszach świąteczne piosenki, a tym czasem dopiero rozpoczęliśmy adwent, jako radosne oczekiwanie właśnie na Święta Bożego Narodzenia. W tym celu udaliśmy się do Pani Helenki do Biblioteki, aby wykonać „kalendarze adwentowe”. Jednakże zanim przystąpiliśmy do pracy wysłuchaliśmy wierszy u tematyce zimowej i świątecznej.

Dzieci opowiedziały jak wyglądają przygotowania do świąt w ich domach. Następnie przystąpiliśmy do pracy. Dzieci podzielone na małe zespoły rozpoczęły od odrysowania szablonu choinki, a następnie do składania małych kopert według instrukcji prowadzącej. Dzięki temu powstały nam przepiękne kalendarze adwentowe. Dodatkowym edukacyjnym aspektem spotkania była umiejętność utrwalenia prawidłowego sposobu liczenia aż do 24 (bo tyle jest dni do Wigilii). Na koniec dzieci zostały poczęstowane pysznymi pierniczkami.

„…Co raz bliżej święta,
Co raz bliżej święta…”