Jasełka środowiskowe

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.

W dniu 19 grudnia w Przedszkolu Nr 1w Ciścu były wystawiane „Jasełka” Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Niektóre dzieci po raz pierwszy wcieliły się w aktorów i wystąpiły przed swoimi rodzicami, rodzeństwem. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach  przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu aniołów do żłóbka  przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie oraz dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały również kolędy i pastorałki  góralskie. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Irena Szczotka oraz zapeszeni goście Pani Helena Śleziak, podziękowała małym wykonawcom i przy okazji złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.
Po zakończeniu uroczystości wszyscy w świątecznym nastroju z drobnym upominkiem  rozeszli się do domów.
Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

 

Autor: Ewa Figura


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast