Dzień Babci i Dziadka w grupie młodszej

Święto Babci i Dziadka w grupie młodszej to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W dniu 6.02 2020 w naszym przedszkolu obchodziliśmy to wspaniałe święto.

Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a następnie złożyła życzenia. W pięknie udekorowanej sali przedszkolaki przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka oraz bajka pt. „O bałwanku co miał złote serce”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, własnoręcznie ozdobionymi. Były to piramidki   z niespodzianką i serduszka. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Następnie były wspólne zabawy przy muzyce, w których dziadkowie aktywnie uczestniczyli, co sprawiło dzieciom wiele radości. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Rodzicom którzy pomogli w przygotowaniu tego wspaniałego spotkania serdecznie dziękujemy.

Autor: Renata Babicka