Obchody Święta Niepodległości – 10.11.2020r.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

W czasie pandemii nie można obchodzić tego święta tak, jak zwykle. Reżim sanitarny wymusza ograniczenie kontaktów międzyludzkich. W związku z tym dzieci nie mogły zaprezentować swojego programu kolegom, koleżankom i wszystkim pracownikom przedszkola.

Dlatego też 10 listopada w grupie młodszej rozmawialiśmy o symbolach narodowych, wykonaliśmy piękne orzełki, flagi oraz kotyliony w barwach ojczystych. W grupie starszaków wysłuchano legendy o powstaniu państwa Polskiego, dzieci poznały nazwę pierwszej stolicy Polski- Gniezno, poszerzyły swoją wiedzę o znajomość symboli narodowych, czym jest niepodległość oraz kim jest patriota. Z samego rana wykonały także kotyliony patriotyczne.

Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Po odśpiewaniu hymnu uroczyście zawiesiliśmy flagę na budynku przedszkola.

Mimo wszystko Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

„- Kto ty jesteś? – Polak mały,
– Jaki znak twój? – orzeł biały”

 

Autor: Renata Babicka


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast