Obchody Dnia Pluszowego Misia

W tym roku trochę inaczej niż zwykle świętowaliśmy dzień przyjaciela każdego dziecka- pluszowego misia. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, nie mieliśmy ze sobą w przedszkolu maskotek, jednak nie zapomnieliśmy o nich 😊

Grupa starszaków uczestniczyła w interaktywnym spotkaniu on-line i wspólnie z Teddy Eddie bawili się przy muzyce. Dodatkowym atutem tego spotkania było to, że dzieci poszerzały i utrwalały zasób słownictwa z języka angielskiego. Wychowankowie poprzez łącza internetowe na żywo wspólnie z misiem tańczyły przy muzyce, śpiewały piosenki oraz brały udział w zabawach ruchowych. Następnie wysłuchały historii tego święta oraz ciekawostek na temat życia, wyglądu niedźwiadków z całego świata. Nie zapomnieliśmy także o misiach z bajek: Kubuś Puchatek, miś Coralgol, Panda, Misiu Yogi, Baloo.

Na koniec obchodów przedszkolaki wykonały misie techniką origami, doskonaląc umiejętność precyzyjnego wycinania i składania po liniach według instrukcji na obrazku oraz instrukcji i pokazu nauczyciela.

 Popołudniu rozpoczęliśmy słuchanie przygód misia z bajki pt. „Pamiętnik czarnego noska” autorstwa J. Porazińskiej w formie audiobooka, dzięki czemu rozwijamy nasze skupienie uwagi, a także ćwiczyliśmy nasze artykulatory i oddech podczas zabawy „Misiowa gimnastyka buzi i języka”.

Również w grupie młodszej misie towarzyszyły dzieciom od samego rana. Świętowano  ten dzień poprzez udział w zabawach tanecznych  i ruchowych. Przedszkolaki wykonały także przepiękne misie.

„Pokochaj pluszowego misia,
on przyjacielem dzieci jest…”

Ach, co to był za dzień. 😊

 

Autor: Katarzyna Śleziak


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast