Spotkanie z panem Piotrem

W tym tygodniu rozmawiamy o naszej małej ojczyźnie, naszej wspaniałej miejscowości Cisiec. Dzieci poszerzają swoją wiedzę o położeniu, najważniejszych instytucjach oraz miejscach  w naszej miejscowości. Wiedzą już także, że wszyscy jesteśmy góralami i góralkami. A skoro płynie w nas „góralska krew” nasze przedszkole odwiedził Pan Piotr Z., który ubrany w piękny góralski strój zaprezentował i opowiedział naszym przedszkolakom ciekawostki na temat instrumentów muzycznych. Dzieci dowiedziały się jak wyglądają i jak brzmi: heligonka, skrzypce, okaryna oraz fujarka wielkopostna. Następnie przy brzmieniu instrumentów pobawiliśmy się w znane dzieciom zabawy „Stary niedźwiedź  mocno śpi” oraz „Rolnik sam w dolinie”. Pan Piotr nauczył wszystkie przedszkolaki góralskiej piosenki: „Weselom się dziś gronicki ”, która przypadła im do gustu, ponieważ chętnie była śpiewana 


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast