Spotkanie w Bibliotece Środowiskowej w Ciścu 15.10.2021

W dniu dzisiejszym spotkaliśmy się z P. Helenką, aby podsumować sobie temat o naszej miejscowości Cisiec. Jednak zanim zaczęliśmy dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda Biblioteka, ale dokładnie pozwiedzamy ją przy innej okazji 😊. Pani prowadząca przygotowała prezentację, w której ujęte zostały stare i nowe zdjęcia z Ciśca- szkoła, kościół, kuźnia, stacja kolejowa, sklep, itp.

Kilkoro dzieci nie miało żadnych problemów nawet z odgadnięciem nazw budynków. Przedszkolaki wiedzą, że otaczają nas góry Beskidy, skąd pochodzi nazwa Cisiec oraz że przez naszą miejscowość przepływa rzeka Soła. Następnie wykonaliśmy pocztówkę „Pozdrowienia z Ciśca”, dzieci przyklejały elementy domków oraz dorysowywały brakujące elementy. To był wspaniale spędzony czas po dłuższym okresie czasu.