Ministerstwo Cyfryzacji zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony www.cisiec1.e-przedszkolak.eu.
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
-
Linki prowadzące do nieistniejących miejsc na tej samej stronie (np. strona główna).
-
Użycie atrybutu accesskey, mogącego kolidować ze skrótami klawiaturowymi.
-
Ręczne ustawienie kolejności tabulacji (tabindex) w niektórych elementach formularzy.
-
Obecność elementu <noscript>, którego zawartość może nie być dostępna bez JavaScriptu.
Nadmierne koszty
- „Wirtualny spacer” nie jest dostępny cyfrowo. Zapewnienie dostępności tej funkcji oznacza bardzo wysokie koszty. Oceniliśmy to na podstawie Analizy kosztów dostępności cyfrowej funkcji wirtualnego spaceru.
Treści nieobjęte przepisami
- Brak
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Ewy Figury — mailowo dyrektor@cisiec1.e-przedszkolak.eu lub telefonicznie 33 864 15 85.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Ewa Figura — Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Ciścu,
- Adres: Cisiec, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 197, 34-350 Węgierska Górka,
- E-mail: dyrektor@cisiec1.e-przedszkolak.eu.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Dostępność architektoniczna
Przedszkola Publicznego nr 1 w Ciścu— Cisiec, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 197, 34-350 Węgierska Górka
Przedszkole mieści się w budynku bezpośrednio przylegającym do budynku OSP – Cisiec. Główne wejście znajduje się od strony drogi powiatowej, przy wejściu jest dzwonek. Przed budynkiem znajduje się 3 – miejscowy parking , bez wydzielenia do osób z niepełnosprawnościami. Drzwi są szerokie, oszklone, bez progu, przez które mogą poruszać się osoby na wózku inwalidzkim, osoby poruszające się przy pomocy dwóch kul , przy pomocy balkonika lub laski. W budynku nie ma windy, która umożliwiłaby dostęp na pierwsze i drugie piętro. Osoby z niepełnosprawnością mają dostęp do pomieszczeń na parterze, gdzie mogą uzyskać wstępne potrzebne informacje o sposobie załatwienia sprawy. Na parterze znajduje się szatnia i jadalnia dla dzieci, kuchnia wraz z zapleczem gospodarczym. Na pierwsze piętro prowadzą szerokie schody wyposażone w obustronną barierkę. Na tym poziomie znajdują się sale: zabaw , zajęć dzieci młodszych, łazienka dla dzieci i personelu oraz gabinet dyrektora przedszkola. Na drugie piętro prowadzą również schody wyposażone w obustronną barierkę. Na tym poziomie znajdują się: sala zajęć dzieci starszych , sala zabaw ruchowych, łazienka z kabinami dla dzieci i personelu, pralnia, pokój nauczycielski, 3 schowki – pomieszczenia magazynowe. Na końcu korytarza znajduje się wyjście ewakuacyjne prowadzące na zewnątrz przez klatkę schodową OSP. Drogi ewakuacyjne są oznakowane i podświetlone. Przestrzeń w budynku pozbawiona jest barier poziomych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Breille”a, systemu FM. Brak oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Dyrektor jednostki każdorazowo wyraża zgodę na wstęp do budynku z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Nie posiadamy tłumacza języka migowego. Nie posiadamy tłumacza – przewodnika
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.