O nas

Przedszkole nr 1 w Ciścu położone jest przy głównej drodze na trasie Żywiec – Zwardoń w centrum wsi Cisiec w Gminie Węgierska Górka. Bezpośrednim sąsiadem jest OSP Cisiec, gminna biblioteka oraz świetlica środowiskowa. Nieopodal znajduje się Zespół Szkół w Ciścu w którym dzieci przedszkolne rozpoczynają edukację szkolną.

Wcześniej budynek miał różnorakie przeznaczenie, m. In .biblioteka gminna, Klub młodzieżowy. Potem budynek adoptowano na potrzeby przedszkola. Pierwotnie przedszkole posiadało jedną malutką salę, łazienkę o raz skromną kuchnię. Od roku 1997 roku czyniono liczne starania , by polepszyć dzieciom warunki lokalowe, których również przybywało. Obecnie przedszkole jest po gruntownej modernizacji. Posiada trzy nowoczesne sale zabaw i zajęć dla dzieci, salę do zajęć ruchowych i ćwiczeń gimnastycznych, jadalnię, kuchnię wraz z rozbudowanym zapleczem spełniające wymogi HCCP i SANEPID, nowoczesne dwie łazienki ,pokój nauczycielski oraz szatnię . Przedszkole ma również do swojej dyspozycji dużą salę świetlicy środowiskowej, na której nauczyciele prowadzą liczne zajęcia i imprezy o charakterze przedszkolnym jak i środowiskowym . Przejście do tej sali znajduję się w korytarzu przedszkola co znacznie ułatwia z niej bezpośrednie korzystanie bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Budynek jest ocieplony, stolarka okienna i drzwiowa wymieniona, parkiety stale odnawiane, wyposażenie sal /stoliki, krzesełka, meble , dywany, zakupiono sprzęt audiowizualny, nagłaśniający, itp./ jest stale uzupełniane . W latach 2010/2012 w ramach projektu unijnego „Równy start przedszkolaka” w ramach którego realizacji przedszkole zostało doposażone w ogromne ilości pomocy dydaktycznych do zajęć ruchowych, gimnastycznych, tanecznych oraz pomoce służące kształtowaniu prawidłowej wymowy, artykulacji, rozwijaniu mowy i myślenia i pamięci długotrwałej. Przedszkole posiada 10 kompletnych strojów góralskich dla dziewczynek i chłopców, które umożliwiają pracę w zakresie kultywowania naszego regionalizmu.

Budynek przedszkola znajduje się przy głównej ulicy na trasie Żywiec – Zwardoń lecz posiada mały ogródek zagospodarowany klombami z krzewami ozdobnym i kwiatami.

Przedszkole posiada również duży ogród przedszkolny z bogato wyposażonym w certyfikowany sprzęt placem zabaw. Zadaszenia nad piaskownicą /wiato – altany/, stoliki z parasolami umożliwiają dzieciom zajęcia na świeżym powietrzu, osłonięte od działania promieni słonecznych. Plac zabaw obsadzony jest również licznymi, drzewami i krzewami ozdobnymi co sprzyja zdrowemu pobytowi dzieci przedszkolu.

Przedszkole jest placówką dwu – oddziałową, dziewięciogodzinną. Dzieci w grupach są zróżnicowane i zbliżone wiekowo. Przedszkole wykorzystuje zdolności i talenty dzieci biorąc udział w licznych konkursach, programach , akcjach o charakterze środowiskowym, gminnym, ogólnopolskim i osiągają duże sukcesy. Zaznacza również swoje istnienie w środowisku lokalnym poprzez uczestniczenie w gminnych uroczystościach i imprezach. W przedszkolu pracuje dyrektor, 3 nauczycieli, 2 pracowników obsługi technicznej. Cała kadra pedagogiczna i personel techniczny , tworzą przyjazną i życzliwą atmosferę współdziałania, opartą na wypracowanym kodeksie etyki zawodowej.