„Wiosenna pobudka”- zajęcia otwarte w grupie młodszej

W dniu 17 marca tj czwartek w grupie młodszej odbyły się zajęcia otwarte, na które zostali zaproszenie wszyscy rodzice. Mogli oni zobaczyć w jaki sposób ich dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności oraz  jak funkcjonują w grupie przedszkolnej. Temat zajęć dotyczył pierwszych wiosennych kwiatów, które dzieci bardzo szybko rozpoznały i zapamiętały.

Przedszkolaki przeliczały kwiaty, dokonywały analizy i syntezy sylabowej śpiewały piosenkę i grały na instrumentach, utrwaliły wiadomości dotyczących zwiastunów wiosny a co dla nich było najważniejsze mogły zaprosić swoich rodziców do wspólnej zabawy. Rodzice bardzo pięknie naśladując swoje małe pociechy wykonali taniec powitalny oraz taniec kwiatów z chustami. Pomogli również dzieciom przy wykonywaniu pracy plastycznej. To były naprawdę pracowite zajęcia.

Ewa Figura