Spotkanie z policjantem

Przedszkolaki wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po jezdni. Każdy z nas wie, że bezpieczeństwo, zwłaszcza na drodze jest kluczową umiejętnością, którą należy posiąść już w najmłodszym wieku. Realizując tygodniowy temat związany bezpieczeństwem oraz poznawaniem odpowiednich zasad poruszania się w ruchu ulicznym, nasi wychowankowie mieli okazję porozmawiać z Panem Policjantem z Komendy Policji w Węgierskiej Górce.

Pan posterunkowy przedstawił dzieciom zasady prawidłowego poruszania się po jedzeni oraz po chodniku. Dzieci utrwaliły wiedzę dotyczącą przechodzenia na zielonym świetle, przechodzenia w miejscach do tego wyznaczonych- pasy, a także dowiedziały się, na czym polega praca policjanta. Nasz gość uwrażliwił dzieci oraz przypomniał, że podczas jazdy samochodem mają one obowiązek siedzieć zapięte w foteliku samochodowym. Ponadto Pan Policjant, opowiedział naszym wychowankom, że nigdy nie wolno rozmawiać z obcymi osobami oraz jak należy zachować się gdyby zaatakował nas pies.

Następnie ku zaciekawieniu szczególnie chłopaków, Pan Policjant zaprezentował dzieciom pistolet, kajdanki oraz pałkę policyjną. Na koniec grupa starszaków mogła przyjrzeć się z bliska, jak wygląda samochód policyjny. W kolejnych dniach, dzieci w dalszym ciągu pogłębiały swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, mianowicie: poznawały wybrane znaki drogowe, ich kolorystykę i znaczenie oraz zapoznały się z bezpiecznymi miejscami do zabaw. Dodatkowo nasi wychowankowie dowiedzieli się, że aby być szczególnie bezpiecznym i widocznym na drodze, należy nosić przy sobie elementy odblaskowe. Dlatego podczas spacerów dzieci z naszego przedszkola zakładają przed każdym wyjściem z placówki kamizelki odblaskowe.

Autor: Katarzyna Śleziak


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast