Spotkanie z Panem Policjantem

Dbając o bezpieczeństwo naszych wychowanków w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Przedszkolaki miły również możliwość zobaczenia policyjnego samochodu świateł oraz sygnałów jakie wydaje oraz wszyscy razem bezpiecznie przeszliśmy na pobliskich pasach na drugą stronę jezdni.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi słodki poczęstunek.

Autor: Ewa Figura