Poznajemy naszą miejscowość Cisiec oraz ludzi wykonujących ciekawe zawody

Starsza grupa przedszkolaków poznając swoją „małą ojczyznę – Cisiec” odwiedziła wiele ciekawych miejsc. Pierwszym z nich była pracownia rzeźbiarska sakralnej oraz witraży Państwa Michałek. Dzięki uprzejmości Pana Piotra i jego żony dzieci mogły zobaczyć jak powstaje rzeźba, jakich narzędzia potrzebne są do jej wykonania oraz mogły poznać na czym polega praca rzeźbiarza.

Dzieci mogły zobaczyć również galerię Pani Michałek w której to powstają witraże, meble artystyczne oraz dekoracje wnętrz.

Kolejnym ciekawym miejscem, które przedszkolaki odwiedziły to piekarnia w Ciścu, gdzie dzieci mogły poznać etapy wieku chleba, zobaczyć wnętrze piekarni oraz wszystkie maszyny, które piekarz wykorzystuje w swojej pracy. Przedszkolaki sprawdzały wielkość pieca, wkładając do niego łopatę na chleb. Oczywiście jak to w piekarni, nie mogło zabraknąć poczęstunku, pysznej świeżutkiej chałki.

Dzieci złożyły wizytę również w Pani Halince w bibliotece środowiskowej, która w ciekawy sposób przybliżyła im życie ludzi na wsi. Dzieci poznały przedmioty z lat wcześniejszych, których już dziś na się nie używa. Pani Halinką zaprezentowała również przedszkolakom wystawę z wikliny, która bardzo zainteresowała dzieci i oczywiście przygotowała dla dzieci ciekawe zajęcia plastyczne- wykonywanie koszyczków „wiklinowych”

Nasze przedszkole odwiedził również Pan Piotr Zeman, lokalny muzyk, prezentując dzieciom instrumenty góralskie okarynę, flet, skrzypce, heligonkę, dzwonki pasterskie, na których to wygrywał dzieciom różne melodie. Prawdziwym zaskoczeniem była wspólna gra Pana Piotra i Zosia Zeman- naszego przedszkolaka, która zagrała na skrzypcach. Dzieci obu wykonawców nagrodzili wielkimi brawami.

To był bardzo ciekawy i interesujący tydzień, przedszkolaki poznały ludzi wykonujących ciekawe zawody w naszej miejscowości. Dziękujemy za poświęcony czas i gościnność.

 

Autor : Ewa Figura


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast