Obchody Święta Niepodległości w przedszkolu

Każdy z nas zna te słowa pochodzące z utworu pt. „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy. W mijającym tygodniu rozmawialiśmy z dziećmi na bardzo ważny, ale i trudny temat, mianowicie o naszej Ojczyźnie Polsce.

Nasi najmłodsi wychowankowie poznawali a starsi utrwalali i poszerzali wiedzę o naszych barwach ojczystych, a co jest z tym związane symbole narodowe- flaga, godło i hymn. Słuchaliśmy również informacji o historii naszej ojczyzny.

W dniu poprzedzającym Święto Niepodległości, uroczyście wywiesiliśmy na budynku przedszkola flagę Polski, co poprzedzone było recytacją wierszy patriotycznych oraz odśpiewaniu hymnu państwowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzieci z obu grup wykonywały również patriotyczne prace plastyczne.

„- Kto Ty jesteś?
– Polak mały.
– Jaki znak Twój?
– Orzeł biały.
– Gdzie Ty mieszkasz?
– Między swymi.
– W jakim kraju?
– W Polskiej ziemi.”

 


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast