Obchody Święta Niepodległości w przedszkolu

Każdy z nas zna te słowa pochodzące z utworu pt. „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy. W mijającym tygodniu rozmawialiśmy z dziećmi na bardzo ważny, ale i trudny temat, mianowicie o naszej Ojczyźnie Polsce.

Nasi najmłodsi wychowankowie poznawali a starsi utrwalali i poszerzali wiedzę o naszych barwach ojczystych, a co jest z tym związane symbole narodowe- flaga, godło i hymn. Słuchaliśmy również informacji o historii naszej ojczyzny.

W dniu poprzedzającym Święto Niepodległości, uroczyście wywiesiliśmy na budynku przedszkola flagę Polski, co poprzedzone było recytacją wierszy patriotycznych oraz odśpiewaniu hymnu państwowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzieci z obu grup wykonywały również patriotyczne prace plastyczne.

„- Kto Ty jesteś?
– Polak mały.