Spotkanie z Paniami Listonoszkami

W dniu 27.11. 2017 r. nasze przedszkole odwiedzili wspaniali goście. Otóż były to panie listonoszki, które bardzo ciekawie opowiedziały dzieciom o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się listonosz, jak ważna jest znajomość adresu zamieszkania, wiemy już też kim jest adresat i odbiorca. 

Panie listonoszki uświadomiły dzieciom, że ważne jest zachowanie porządku, tak jak podczas roznoszenia listów, wszystko musi być poukładane, aby w sprawny sposób dostarczać listy pod wskazany adres. Poznaliśmy także logo Poczty Polskiej oraz jego krótką historię. Dzieci doceniły, iż praca listonosza wcale nie jest taka łatwa, ponieważ niezależnie od pogody ( czy wieje, leje, jest mróz) listy muszą być dostarczane na czas. Na koniec dzieci zostały obdarowane przez naszych gości kartką pocztową oraz słodkim poczęstunkiem.
 Dzieci miały okazję do zadawania pytań. Oczywiście podczas całego tygodnia będziemy pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie. 
A skoro spotkanie odbyło się z paniami listonoszkami, nie mogło zabraknąć pisania listu. Dzieci po spotkaniu rysowały list do Świętego Mikołaja, zawierając w nim co chciałyby dostać od niego w prezencie. 

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz wspaniałe spotkanie naszym gościom.


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast